Hotmail hesabınıza gelen emaillerinizi Outlook Express 5.0 ile okumak icin izlenecek adımlar:

Öncelikle Hotmail hesabınıza gelen emaillerinizi Outlook Express 5.0 ile okumak icin sisteminize Internet Explorer 5.0 veya daha ileri versiyonu yüklenmiş olmalı. Şu anda hangi versiyona sahip olduğunuzu bilmiyorsanız öğrenmek için, Internet Explorer 5.0’yi çalıştırın, Help-About Intenet Explorer’dan görebilirsiniz.

Eger 5.0 veya yukarısına sahip değilseniz http://www.microsoft.com/windows/Internet Explorer 5.0/default.htm adresinden indirebilirsiniz.

Artik sisteminizde Internet Explorer 5.0 olduğunu varsayıyoruz. Desktopdaki (eğer ordan silmişseniz) Start- Programs'dan Outlook Express 5.0 yi çalıştırın. Eğer daha önce başka bir email hesabınızı kurmak için Outlook Express 5.0 yi çalıştırmış idiyseniz aşağıdaki gibi bir ekran göreceksiniz. Eğer ilk defa Outlook Express 5.0 yi çalıştırıyosanız direk 3.adıma geçiniz.

 

1. Tools-Accounts u klikleyiniz

wpe4.jpg (54965 bytes)

2- Add-Mail I tıklayınız.

wpe5.jpg (59288 bytes)

3. Adınızı soyadınızı yazınız. Buraya istediğinizi yazabilirsiniz bir nickname de yazabilirsiniz sizin  email almanızı ve            göndermenizi etkilemeyecektir ve istedinizi zaman değiştirebiilirsiniz. Next' e klikleyin...

4. "I already have an e-mail …" diye başlayan kutucuğun işaretli olduğundan emin olunuz ve Email address:..                        kısmına küçük harflerle Hotmail adresinizi örnekteki gibi yazınız ve Next' e klikleyin.

5. Aşağıdakı ekranı gördüğünüzde hiç birşey yapmadan Next' e klikleyin.

6.Account Name kısmında email adresiniz zaten otomatikman yazılmış olmalı, alttaki kutucuğa passwordunuzu (şifrenizi) yazınız. Şifrenizi yazarken çok dikkatli olunuz, büyük-küçük harf gibi ayrıntılara dikkat ediniz. En alttaki Remember password düğmesine kliklerseniz her seferinde şifrenizi yazmaktan kurtulursunuz Outlook Express 5.0 şifrenizi   hafızasında muhafaza eder.

6. Bu ekranda Finishe tıklayınız.

7.Aşağıdaki gibi bir ekran görünce Close tıklayınız.

8. Yes' i seçiniz.

 

9.Burda sadece bekleyiniz.

10. Bu ekranı gördüğünüzde işlem tamamlanmış demektir.

Artık Hotmail hesabınıza gelen mailleri Outlook Expressle okuyabileceksiniz.

Sık sık sorulan sorular:

1-Bu sisteme geçtikten sonra yine eskisi gibi WEB üzerinden emaillerimi okumaya devam edebilir miyim?                       Evet. Bir mesajı Outlook Expresste 5.0' da delete etmediğiniz veya başka bir foldera almadıktan sonra Hotmail serverında duracaktır istediğiniz zaman yine eskisi gibi WEB üzerinden de maillerinize bakabileceksiniz.

 

 icon_not.gif (1041 bytes)Kaç tane Türkçe içerikli grup biliyorsunuz?

Her ay farklı bir çok konuda yeni email grupları açılmaktadır. Grup kurucularının yeni kurdukları gruplarını duyurmaları/tanıtmaları için genelde ilk yaptıkları, hali hazırda mevcut olan gruplara tanıtıcı bir mesaj yazmak oluyor. Fakat, özellikle mesajların grup moderatorunun kontrolünden sonra   dağıldığı gruplarda bu tip mesajlar konu dışı veya gereksiz olarak üyelerin inboxını işgal edeceğinden Moderatorler tarafından onaylanmaz ve bu mesajlar gruplara genelde dağılmaz. Dolayısıyla grup sahipleri gruplarını yeterince bir kitleye duyuramadığından üye olabilecek insanlar da bu gruplardan haberdar olamıyor.

Bunun için sadece grup tanıtımının yapılacağı yeni bir grup açtık. (Bu işi yapan İngilizce içerikli bir çok grup var). Hali hazırda aktif olan grup sahipleri veya yeni açılan grup sahipleri grupları hakkındaki bilgileri
Grup Tanıtım Formuna   girecekler. Bu formda toplanan 5-10 arası grup tanıtım mesajı birleştirilerek bir mesaj halinde GrupTanıtım üyelerine dağıtılacak. Bu grupta sadece Moderatör mesaj gönderebilecek, dolayısıyla inboxlar gereksiz mesajlarla şişmemiş olacak. Ayda 1-3 arası mesajın gönderilmesi planlanan bu grupta her bir mesajda  5 ila 10 arası grup tanıtımı yapılacak.

Gruba üye olup grup tanıtımlarından haberdar olmak için gruptanitim-subscribe@egroups.com adresine boş bir mesaj atınız ve eGroups.com dan size gelecek konfirmasyon mesajını aynen geri gönderiniz (Reply yapınız).

Grup sahipleri grubunuzun tanıtıcı bilgilerini dolduracağınız form için klikleyiniz.

eGroupstaki adresimiz: http://www.egroups.com/group/gruptanitim

ÖZET:
gruptanitim-subscribe@egroups.com : Üye olmak için,
gruptanitim-unsubscribe@egroups.com : Üyelikten çikmak için,
Grup "Announcement/Newsletter" modunda olduğu için üyeler mesaj gönderemiyorlar sadece  moderator mesaj gönderebiliyor. Ayda en fazla 3 mesaj (genelde 1-2) alacaksınız.

En kaliteli ve faydalı eposta grupları için buraya klikleyiniz...

 

 

Copyright © : Bu sitede yer alan her türlü yazi ve resimler -aksi belirtilmeyenler hariç- site sahibine aittir, kisisel olarak kullanilabilir fakat izin almadan kismen, tamamen veya modife edilerek baska bir web sitesinde yayinlanamaz.
Site hakkinda görüs ve tekliflerinizi Yorum/Teklif  formuyla bize yazabilirsiniz. Son güncelleme : 18-12-2000 07:11